Tarihce

/ Kurumsal / Tarihce

Bizler yaklaşık olarak 1960lı yıllardan beri hizmet verdiğimiz  Muhacir Pazarı civarındaki ÇOCUK YUVA’mızı 01/01/2013 Salı gününden itibaren 10.000 m2 alan içerisinde yapılan MEVLANA SEVGİ EVLERİ ÇOCUK YUVASI ve KIZ YURDU olarak yeniden yapılandırarak hizmetimize devam edeceğiz.

Kuruluşumuz 0-18 yaş arası çocuklarımıza hizmet vermek  üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bakım Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 13/12/2012 tarih ve 201/01-440 sayılı yazısı ile Mevlana  Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü olarak 80 kapasite ile 01/01/2013 tarihinde hizmete açılmıştır. Kuruluşumuz tek katlı,  iki katlı dubleks  ve idari binalardan oluşan bir kampus içerisinde hizmet vermektedir. Kampüsümüz,  10,000 m2 alan içerisinde 0-6 yaş çocuklarımıza yönelik hazırlanmış üç tane tek katlı bina,  7-18 yaş çocuklarımız için hazırlanmış dubleks beş tane binadan oluşmaktadır. Ayrıca birde idari binamız mevcuttur. Bahçemizde çocuklarımızın kullanımı için oyun parkı mevcut olup, kuruluşumuz çocuklarının kullanımı için spor ve sosyal tesislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Konu ile ilgili olarak kampüs alanımızda çocuklarımızın toplu program ve sosyal faaliyetlerini sergileyebileceği, bayramlaşmalar gibi bir arada olabileceği çok amaçlı salon, faaliyet salonları, etüt odalarından oluşan bir yapıya ihtiyacımız bulunmaktadır. Bunun için kuruluşumuz bahçesine bitişik alanda bulunan hazine arazisinin bir miktarını bu amaçla bizlere tahsisi için Belediye ve Milli Emlak için çalışma başlatılmıştır.

Kuruluşumuz Bakanlığımız ödeneği ile İl Özel İdare Müdürlüğünce yapılmış ve demirbaşları alınmıştır. Bununla birlikte özellikle 0-6 yaş binamızın oyun gurubu ve yatakları Mikader tarafından temin edilmiştir.

01/01/2013 Tarihinde hizmet vermeye başlayan Mevlana Sevgi Evlerimiz şu anda 0-1 yaşta 14 bebek olmak üzere fiili olarak 76, ayrıca izinli ve Yatılı Okulda öğrenim gören çocuklarımızla 96 çocuğumuz kayıtlıdır.

Kuruluşumuzda çocuklarımızın her türlü bakım, sağlık ve eğitim ihtiyaçları karşılanır. Bu çocuklarımız, ihtiyaçlarına göre anasınıfından başlayarak eğitim ihtiyaçları karşılanır. İhtiyacı olan çocuklarımız rehabiltasyon merkezlerine, kreş ve okullara gönderilmektedir. Ayrıca hizmetlerimizi yürütürken her türlü gönüllü çalışma işbirliğine hazır olduğumuzu da ifade ederiz.

Her türlü gönüllü katılım, gerek ayni gerekse maddi desteğinize ihtiyacımız olduğunu, en küçük bir  yardımlarınızla bile bizleri mutlu edeceğinizi  bilmenizi isteriz.